OCTAVIA  SCOUT

OCTAVIA SCOUT

15. 6. 2020

OCTAVIA SCOUT

Nová octavia scout

Nová OCTAVIA SCOUT

 

Jak se liší od předchozí verze modelu?

 

Nejviditelnějšími vizuálními změnami jsou výrazné provedení nárazníků, lemy blatníků a prahů a stříbrné detaily jako zpětná zrcátka a lišty oken

 

Charakter modelu SCOUT je kromě stříbrných detailů zvýrazněn také novým designem kol.

 

Pro model SCOUT mohou zákazníci zvolit exkluzivní osmnáctipalcová kola z lehké slitiny v designu Braga, nebo devatenáctipalcové ráfky v designu Manaslu.

Dejte vyniknout kontrastu.

Co se barev týče, zákazníci mohou vybírat z obvyklé palety. Samozřejmostí je u modelu SCOUT o 15 mm zvýšená světlá výška, která zlepšuje průchodnost vozu lehkým terénem. 

Nadmíru praktická.

 

Nejnovější ŠKODA OCTAVIA SCOUT je samozřejmě také velmi praktický vůz. Karoserie combi ukrývá zavazadlový prostor o objemu 640 litrů, což je pro model OCTAVIA SCOUT rekordní hodnota.

 


S délkou 4 703 mm je to také nejdelší OCTAVIA SCOUT v historii. Manévrování s vozem si tak mohou řidiči usnadnit pomocí volitelného panoramatického kamerového systému na displeji palubního infotainmentu.

 

OCTAVIA SCOUT může být samozřejmě vybavena i dalšími nejmodernějšími bezpečnostními asistenty a prvky digitální výbavy. Mezi ně se premiérově řadí například head-up displej nebo systém upozorňující na vozidlo v jízdním pruhu až 70 metrů za vozem.

 

Specialitou interiéru provedení SCOUT jsou kromě log této verze i ozdobné lišty, kontrastní prošívání v hnědé barvě a sedadla s potahem ThermoFlux. Volitelně jsou k dispozici elektricky ovládaná ergonomická přední sedadla s čalouněním v kombinaci kůže a materiálu Suedia. Nechybí samozřejmě ani hliníkové pedály a pro provedení SCOUT specifické rohože.

OCTAVIA SCOUT má standardně nejmodernější infotainment Columbus s velkým desetipalcovým dotykovým displejem, navigací, digitální asistentkou Laurou a bohatým portfoliem online služeb. Nejen díky tomu je nová OCTAVIA SCOUT doposud nejvšestrannější model svého druhu.

 

Vždy s pohonem všech kol ŠKODA OCTAVIA SCOUT je tradičně spojena s pohonem všech kol, ve čtvrté generaci tohoto modelu tomu není jinak.

 

Špičkové motory 2,0 TSI se 140 kW (190 koní) a 2,0 TDI se 147 kW (200 koní) a 2,0 TDI s 110 kW (150 koní) jsou k dispozici výhradně s pohonem všech kol a sedmistupňovou DSG převodovkou.


Špičkový pohon všech kol s hydraulicky ovládanou mezinápravovou spojkou je schopen reagovat i na nejmenší rozdíly v otáčkách kol a automaticky přenáší během milisekund hnací sílu na kola s nejlepší přilnavostí.


Podle potřeby může na zadní nápravu spojka přenést až 90 % točivého momentu a jedno konkrétní kolo může přenášet až 85 % hnací síly.